کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) چیست و چه زمانی این کار را انجام می‌دهد؟

امتیاز 3.00 ( 1 رای )

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، نهاد سیاست گذاری پولی سیستم ذخیره فدرال است. این انجمن متشکل از دوازده عضو است که هفت نفر از اعضای هیات‌ مدیره و پنج نفر از روسای بانک‌ های رزرو هستند. رئیس هیات‌ مدیره بانک فدرال رزرو، عضو دائم کمیته است و به عنوان معاون کمیته خدمت می‌کند. روسای بانک‌ های رزرو دیگر چهار موقعیت رای باقیمانده را بر مبنای چرخش، پر می‌ کنند. تمام روسای بانک‌ های رزرو؛ از جمله آن‌ هایی که عضو رای نیستند، در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند، در مذاکرات شرکت می‌کنند و به ارزیابی گزینه‌ های اقتصادی و سیاسی کمک می‌ کنند.

fomc-meeting

این کمیته در هر سال، هشت جلسه برگزار می‌ کند، تقریبا هر شش هفته یک جلسه. کمیته همچنین ممکن است جلسات برنامه‌ریزی نشده را برای بررسی تحولات اقتصادی و مالی برگزار کند. در پی هر نشست عادی که چشم‌انداز اقتصادی و تصمیم گیری حول سیاست های کمیته در آن جلسه را خلاصه می‌کند، یک بیانیه سیاست های کمیته صادر می‌شود. رئیس، یک جلسه مطبوعاتی پس از هر جلسه توجیهی برای بحث در مورد تصمیمات سیاست گذاران و ارائه زمینه برای آن تصمیمات برگزار می‌کند. رئیس همچنین در مورد پیش‌بینی‌های اقتصادی ارایه‌شده توسط هر شرکت‌کننده، در کنفرانس مطبوعاتی که در پی آخرین جلسه برنامه‌ریزی‌شده سه ماهه برگزار شد، بحث و گفتگو می‌کند. یک مجموعه کامل از جلسات سه هفته پس از پایان هر جلسه منظم منتشر می‌شود و رونوشت کامل جلسات پنج سال بعد از جلسه منتشر می‌شود.

طبق قانون، فدرال رزرو سیاست پولی را برای دستیابی به اهداف کلان اقتصادی، حداکثر اشتغال و قیمت‌های ثابت انجام می‌دهد. معمولا، سیاست گذاران با تعدیل سطح نرخ بهره کوتاه‌مدت در پاسخ به تغییرات چشم‌انداز اقتصادی، سیاست را اجرا می‌کنند. از سال ۲۰۰۸ به بعد، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از خریدهای بزرگ اسناد خزانه‌داری و اوراق بهادار که توسط آژانس‌های فدرال به عنوان ابزار سیاست در تلاش برای کاهش نرخ‌های بهره طولانی‌تر و در نتیجه بهبود شرایط مالی و حمایت از بهبود اقتصادی؛ استفاده یا تضمین شده‌ است، استفاده کرده‌ است.

 

مقاله تکمیلی در این خصوص: برنامه فدرال رزرو چیست و چگونه ممکن است سرمایه گذاران را تحت‌ تاثیر قرار دهد؟

منبع: سایت فدرال رزرو آمریکا

 

جهت کسب دانش بیشتر در خصوص تحلیل های فاندامنتال کتاب ذیل پیشنهاد می گردد.

راهنمای کامل سودآوری خبری از معاملات اخبار بنیادی

مطالعه بیشتر