روانشناسی کاربردی معامله گر

با یک کتاب رایگان دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم

همه ما، با وجود تمام برنامه ریزی هایمان، احساسات، تعصبات و سلایق شخصی مان را در معاملات دخیل می کنیم. پس باید ابتدا مشکلاتمان را شناسایی و بررسی کنیم تا در راه پی ریزی روش معاملاتی موفقمان خللی ایجاد نشود.

در طول تاریخ، بهترین معامله گران آنهایی بوده اند که روشی مطمئن و آزمایش شده را برای مدت طولانی در شرایط مختلف بازار به کار برده اند. هیچ معامله گری، مادرزاد حرفه ای نبوده است. همه از تجربیات معامله گران حرفه ای قبل از خود بهره جسته و با استفاده از این تجربیات روش معاملاتی خود را با روش سعی و خطا، بهینه کرده و به موفقیت رسانده اند.

پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که: چرا دقیقا از روشی که معامله گران گذشته از آن سود کرده اند استفاده نکنیم؟ چرا باید روش معاملاتی را بهینه کنیم؟ پرسش خوبیست، ولی پاسخ آن مستلزم توجه بیشتر ماست.

قسمتهایی از مطالب این کتاب:

آیا طراحی روش معاملاتی جدید کار ساده ای است؟

معامله گران بسیاری هستند که کورکورانه از روش های موفق دیگران استفاده می کنند، اما به دلایل بیشماری اکثر آنها در تکرار موفقیت این روش ها ناتوانند. روش معامله لاک پشتها (Turtles Trading System) که اوایل ده هشتاد توسط ریچارد دنیس ابداع گردید، اثباتی بر این مدعاست. نتایج این روش خیره کننده بود (حساب ۵۰۰۰ دلاری را به حساب ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری تبدیل کرد). هدف ریچارد دنیس آموزش آن به دیگران بود، زیرا می خواست تشخیص دهد که آیا آنها نتایج مشابهی میگیرند یا خیر. او با چاپ یک، آگهی در وال استریت ژورنال و انتخاب ۱۴ معامله گر، شاگردان جدید خود را انتخاب نمود.

آیا دسیسه ای علیه معامله گران کوچک وجود دارد؟

ممکن است احساس کنید که در بازار دسیسه هایی وجود دارد تا ما موفق نباشیم! چگونه ممکن است این همه معامله گر در استفاده از روشی با احتمال موفقیت ۵۰ درصد و قدمت صدها ساله، شکست بخورند؟ این موضوع مدتهاست که معامله گران تازه کار را مایوس می نماید. خیلی وقتها از معامله گران می شنویم: سازندگان بازار، مسیر بازار را هدایت می کنند و یا تنها کسانی که پول در می آورند کارگزاران و سرمایه گزاران بزرگ هستند.

معامله گران بزرگ انسانهایی باهوش هستند.

ون تارپ نویسنده کتاب راه خود را در مسیر آزادی مالی معمله کنید در کتاب خود از تحقیقی صحبت می کند که برای شناسایی با هوش از بین ۴۰ نفر دارای مدرک دکتری، ترتیب داده شده بود تا از آنها برای معامله در بازارهای مالی استفاده شود. در این تحقیق که توسط رالف وینس انجام گردیده بود، شرکت کنندگان ۱۰۰ معامله را در یک رایانه ساده انجام می دادند. به هر کدام از آنان گفته شده بود که به احتمال ۶۰ درصد در هر معامله سود می کنند. به هر کدام ۱۰۰۰ دلار داده شد و اجازه داشتند به هر اندازه که مایل بودند در هر معامله سرمایه گزاری کنند. در پایان، اگرچه این اطمینان به آنها داده شده بود که احتمال موفقیتشان ۶۰ درصد است، تنها دو نفر از بین ۴۰ نفر توانستند بیشتر از ۱۰۰۰ دلار اولیه داشته باشند. چه طور این اتفاق افتاد؟

جهت دریافت رایگان این کتاب آدرس ایمیل را به همراه نام خود وارد نموده تا کتاب برای شما ایمیل شود:

 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)

مطالعه بیشتر